B27R090 vs B23R090 szemcsés-orientált szilíciumacél: 0,27 mm vs 0,23 mm vastagság összehasonlítása a transzformátormag kiválasztásához
Aug 25, 2026
Hagyjon üzenetet
Amikor szemcse-orientált szilíciumacélt adnak meg a transzformátormagokhoz, a mérnökök és a beszerzési csapatok gyakran szembesülnek egy megtévesztően egyszerű kérdéssel: két minőség azonos garantált magveszteséggel, 0,90 W/kg (P1,7/50), de eltérő vastagsággal - 0.27 mm és 0,23 mm között. Valóban jobban teljesít a vékonyabb nyomtáv, és megéri-e a költségprémiumot?
Ez a cikk a B27R090 és a B23R090, két Baosteel (B-előtag) szemcse-szemcsés acélminőség-egymás melletti--egymás melletti műszaki összehasonlítását mutatja be, és elmagyarázza, hogy a 0,04 mm-es szelvénykülönbség hogyan jelent valós-változtatást a valós-változatossági különbségekben, a gyártási költségekben és a gyártási veszteségben a világban.


Az évfolyam megnevezése dekódolva
Mindkét minőség követi a Baosteel szemcse{0}}szemcseorientált szilíciumacél kódolási konvencióját:
| Kódszegmens | B27R090 | B23R090 | Jelentése |
|---|---|---|---|
| B | B | B | Baosteel gyártó előtag |
| 27 / 23 | 27 → 0,27 mm | 23 → 0,23 mm | Névleges vastagság × 100 |
| R | R | R | Magas hőálló-szigetelőbevonat, nem-lézeres írással |
| 090 | 090 → 0,90 W/kg | 090 → 0,90 W/kg | Maximális magveszteség P1,7/50 × 100 |
A kritikus észrevétel: mindkét minőség garantáltan ugyanazt a 0,90 W/kg magveszteségi határt éri el 1,7 T és 50 Hz mellett, és mindkettő R utótagot tartalmaz, amely nagy -hőálló- szigetelőbevonatot jelez lézeres beírás nélkül. Az egyetlen eltérés a névleges vastagságban van: 0,27 mm vs 0,23 mm.


Irány-a-fej specifikációinak összehasonlítása
| Ingatlan | B27R090 | B23R090 | Különbség / Megjegyzés |
|---|---|---|---|
| Gyártó | Baosteel | Baosteel | Ugyanaz a malom |
| Anyag típusa | CRGO, szemcse{0}}orientált | CRGO, szemcse{0}}orientált | Ugyanaz az osztály |
| Névleges vastagság | 0,27 mm | 0,23 mm | 0,04 mm különbség |
| Magveszteség P1,7/50 | 0,90 W/kg vagy annál kisebb | 0,90 W/kg vagy annál kisebb | Ugyanaz a garantált limit |
| Magveszteség P1,7/60 (tipikus) | ~1,10 W/kg | ~1,05 W/kg | B23R090 valamivel alacsonyabb 60 Hz-en |
| Mágneses indukció B8 | Nagyobb vagy egyenlő, mint 1,88 T | Nagyobb vagy egyenlő, mint 1,88 T | Ugyanaz (mindkettő R-típusú GO) |
| Szilícium tartalom | 2.9 – 3.3 % | 2.9 – 3.3 % | Ugyanaz az összetételi tartomány |
| Sűrűség | ~ 7,65 g/cm³ | ~ 7,65 g/cm³ | Azonos |
| Halmozási tényező | Nagyobb vagy egyenlő, mint 0,96 | ~ 0.95 – 0.955 | B27R090 valamivel magasabb (vastagabb=laposabb köteg) |
| Bevonat típusa | R - magas hő-álló, nem-írt | R - magas hő-álló, nem-írt | Azonos; mindketten elviselik a stressz-{0}}enyhítést |
| Lézeres írás | Nem | Nem | A domain sem{0}}finomult |
| Él állapot | ÉN / SE | ÉN / SE | Mindkét maró él vagy hasított él |
| Ellátási forma | Tekercs, hasított tekercs, -vágott-hosszra | Tekercs, hasított tekercs, -vágott-hosszra | Azonos |
| Szabványok | GB/T 2521; IEC 60404-8-7; ASTM A876 | GB/T 2521; IEC 60404-8-7; ASTM A876 | Ugyanaz a szabványos keret |
B27R090 vagy B23R090 árajánlatokra van szüksége egymás mellett?
Küldje el a GNEE Steelnek a kívánt minőség(eke)t, szélességét, bevonatát, élállapotát és éves mennyiségét -, -egymás mellett-ajánlatot küldünk az átfutási idővel és a malombizonyítvány-mintákkal, általában 24 órán belül.
Összehasonlító árajánlat kérése →
Vagy küldje el a specifikációit a következő címre: sales@gneesteels.com
Ugyanaz a magveszteség, eltérő vastagság - Mit jelent?
Ez az összehasonlítás központi kérdése. Mindkét fokozat 0,90 W/kg vagy azzal egyenlő, így papíron a garantált vasveszteségük azonos. Ennek a számnak a fizika azonban jelentősen eltér a mérőműszertől függően:
Eddy{0}}Aktuális veszteségmérlegek vastagság négyzetével
Magveszteség szemcse{0}}orientált acélban =hiszterézis elvesztése + eddy-aktuális veszteség + rendellenes veszteség. Az örvényáram{1}}összetevője arányos a vastagság négyzetével (t²). A nyomtáv 0,27 mm-ről 0,23 mm-re való csökkentése az örvény{5}}áramidőt körülbelül ennyivel csökkenti:
(0,23 / 0,27)² ≈ 0,726 → ~27%-os örvény-áramveszteség csökkenés
Ez azt jelenti, hogy a B23R090 (0,23 mm) jelenlegi költségvetésében lényegesen több „fejtér” van, mint a B27R090 (0,27 mm), hogy elérje ugyanazt a 0,90 W/kg-ot. Gyakorlati szempontból:
- A B27R090-nek jobban kell támaszkodnia a kiváló Goss textúrára és a tisztább acélkémiára, hogy a hiszterézisveszteséget elég alacsonyan tartsa ahhoz, hogy kompenzálja a nagyobb örvényveszteséget 0,27 mm-nél - ez egyigényesebb kohászati specifikációugyanazért a veszteségi célért.
- A B23R090 0,90 W/kg-ot kényelmesebben ér el, mivel a vékonyabb mérőműszer természetesen elnyomja az örvényáramot - a 0,23 mm-es fokozat általában azt mutatjaalacsonyabb tényleges (mért) veszteségmint a gyakorlatban a 0,90 garanciája.
Tényleges mért veszteség vs. garantált veszteség
A valódi malomvizsgálati tanúsítványokban a tényleges mért magveszteség jellemzően a garantált maximum alatt van:
| Metrikus | B27R090 (0,27 mm) | B23R090 (0,23 mm) | Következmény |
|---|---|---|---|
| Garantált P1,7/50 | 0,90 W/kg | 0,90 W/kg | Ugyanaz a specifikáció |
| Tipikus aktuális P1,7/50 | ~0,85 – 0,88 W/kg | ~0,80 – 0,84 W/kg | A B23R090 többletrésszel rendelkezik a garancia alatt |
| Gerjesztési teljesítmény 1,7 T-nál | Hasonló | Kissé lejjebb | Vékonyabb nyomtáv, alacsonyabb rendellenes veszteség |
Kulcs elvitel
Bár mindkét típus ugyanazt a 0,90 W/kg specifikációt tartalmazza, a B23R090 (0,23 mm) jellemzően 5–10%-kal alacsonyabb tényleges magveszteséget biztosít valódi transzformátormagban, mint a B27R090 (0,27 mm).
Hatékonyság-kritikus kialakítások (Tier-1, eco-design-kompatibilis transzformátorok) esetében ez az árrés számít. Költségérzékeny alkalmazásokhoz, ahol a "megfelelő specifikáció" elegendő, a B27R090 ugyanolyan garantált teljesítményt nyújt alacsonyabb áron.
Gyárthatóság és feldolgozás összehasonlítása
Halmozási tényező
A halmozási tényező (kitöltési tényező) az acél térfogatának és a teljes magtérfogat arányát jelenti egy halmozott magban. A vékonyabb szelvény több rétegelt réteget jelent azonos kötegmagasság mellett, több bevonatréteget és légréseket:
- B27R090 (0,27 mm): halmozási tényező nagyobb vagy egyenlő, mint 0.96 - nagyobb aktív acél keresztmetszet-, hatékonyabban kihasználja az ablakmag területét
- B23R090 (0,23 mm): A halmozási tényező ~0.95 - valamivel alacsonyabb, ami azt jelenti, hogy ugyanahhoz a mágneses keresztmetszethez valamivel nagyobb mag szükséges

Egy adott transzformátor besorolása esetén a 0,27 mm-es mag körülbelül 1%-kal kisebb lehet a mag keresztmetszete-, mint a 0,23 mm-es magé, ami kissé csökkenti a tekercsekben lévő rézhosszt is.
Lyukasztás, nyírás és izzítás
| Folyamattényező | B27R090 (0,27 mm) | B23R090 (0,23 mm) |
|---|---|---|
| Nyírási/lyukasztási nehézség | Könnyebb - vastagabb anyag, merevebb | Nagyobb kihívást jelentő - vékonyabb, hajlamosabb a hullámosságra és a sorjásra |
| Sorjaképződés | Kevésbé kritikus | Szigorúbb szerszámhézag-szabályozást igényel |
| Stressz{0}}enyhítés | Mindkettő elviseli az izzítást (az R-típusú bevonat hőálló-) | Ugyanaz az - R bevonat, amelyet lágyításra terveztek |
| Kezelés automatizált rakodósorokon | Robusztusabb | Kíméletesebb kezelést igényel |
| Magtekercselés (tekercselési magok) | Jó alakíthatóság | Még jobb, - a vékonyabb anyag szorosabban fúj |
Bevonás és feliratozás
Mindkét minőség az R utótaggal ellátott - magas hőálló-szigetelőbevonattal rendelkezik, nem-lézeres feliratozással.
Ez azért jelentős, mert:
- Az R bevonat elviseli a feszültség--mentesítést vágás/lyukasztás után, degradáció nélkül -, ellentétben a P- típusú (lézerrel írt) minőségekkel, ahol a lágyítás tönkreteheti a tartomány-finomító hatását
- Ha egy ügyfél később kisebb veszteséget szeretne, bármelyik fokozat frissíthető a P változatra (B27P090 / B23P090) a tartomány finomítása érdekében -, de az összeillesztési kompatibilitás árán
- Az R utótag mindkét minőséget alkalmassá teszi lépcsőzetes-magvágási vonalakra és tekercsmag-gyártásra, ahol az izzítás a folyamat része


Költség és elérhetőség összehasonlítása
| Költség / kínálati tényező | B27R090 (0,27 mm) | B23R090 (0,23 mm) |
|---|---|---|
| Relatív anyagköltség | Alapvonal (alsó) | ~8-15% prémium |
| Malom elérhetősége | Széles körben gyártott, szabványos 0,27 mm-es nyomtáv | Gyártott, de kisebb mennyiségben; A 0,23 mm vékonyabb speciális idomszer |
| Átfutási idő | Rövidebb - normál gyártás | Potenciálisan hosszabb - vékonyabb nyomtáv, kisebb gyártási sorozatok |
| Hasítási hozam | Magasabb - vastagabb anyag, kisebb szélhullám | Alsó - vékonyabb anyag érzékenyebb a hasítási paraméterekre |
| Tekercsenkénti súly (ugyanolyan OD) | Nehezebb tekercs | Könnyebb tekercs - további tekercs szükséges ugyanahhoz a mennyiséghez |
Alkalmasság: melyik fokozatot válasszuk?
Válassza a B27R090 (0,27 mm) típust, amikor:
- A költség az elsődleges tényező - 0,90 W/kg garantált teljesítményre van szüksége a legjobb áron
- Szabványos elosztó transzformátorok - pólusra-szerelt, pad-szerelt egységek, ahol a 0,90-es specifikáció megfelel a hatékonysági követelményeknek
- A nagy-mennyiségű gyártás - a 0,27 mm-es nyomtáv robusztusabb az automatizált vágó- és rakodósorokhoz
- A halmozott (laminált) magok - a magasabb halmozási tényező (0,96 vagy annál nagyobb) maximalizálja az aktív acélt a magablakban
- A folyamatban hőkezelt transzformátorok - R- típusú bevonat elviseli a feszültséget- a feszültségmentesítést
Válassza a B23R090 (0,23 mm) típust, amikor:
- A 0,90-es specifikáció alatti tényleges veszteségre van szüksége - a vékonyabb mérőeszköz 5–10%-kal alacsonyabb valós-magveszteséget biztosít
- Nagy-hatékonyságú / környezetbarát-tervezésű transzformátorok - Tier-1 energiahatékonyság, DOE-hatékonyság vagy az EU környezetbarát tervezésének való megfelelés
- Nagy teljesítménytranszformátorok -, ahol még a kis veszteségcsökkentés is jelentős energiamegtakarítást jelent az élettartam során
- Seb (toroid / téglalap alakú) magok - vékonyabb anyag szorosabban tekercsel és jobban illeszkedik
- Alacsony-zajú transzformátorok - vékonyabb rétegei csökkentik a magnetostrikciós zajt
- 60 Hz-es alkalmazások - örvényes-a vékonyabb nyomtáv jelenlegi előnye 60 Hz-en nagyobb, mint 50 Hz-en
Döntés ökölszabálya
- Ha a transzformátor kialakításának meg kell haladnia a gyakorlatban a 0,90 W/kg specifikációt → válassza a B23R090-et.
- Ha a tervezésnek csak 0,90 W/kg-ot kell elérnie a legjobb áron → válassza a B27R090-et.
A B27R090 és a B23R090 helyettesíthető egymással?
Mágneses specifikáció szempontjából igen, - mindkét fokozat megfelel ugyanazon P1,7/50 0,90 W/kg vagy annál kisebb határértéknek, ugyanazzal a B8-al, nagyobb vagy egyenlő, mint 1,88 T indukció, és ugyanaz az R- típusú bevonat. A B27R090-hez tervezett mag működik a B23R090-nel, és fordítva, feltéve, hogy a következőket figyelembe veszik:
- A halmozási tényező különbsége - 0,27 mm-ről 0,23 mm-re történő váltás ~0,5–1%-kal csökkenti a halmozási tényezőt; a mag keresztmetszetét- vagy a köteg hosszát úgy kell beállítani, hogy az azonos fluxussűrűség megmaradjon
- A laminálási szám megváltozik - egy 0,23 mm-es magnak ~17%-kal több laminálásra van szüksége azonos kötegmagassághoz, ami megnöveli a vágási és halmozási időt
- Szerszámhézag - a 0,27 mm-es lyukasztó-/nyírószerszámokat 0,23 mm-re kell beállítani a sorja szabályozásához
- A mag súlya- azonos magméreteknél (OD/ID/magasság), a 0,23 mm-es mag valamivel könnyebb lesz az alacsonyabb halmozási tényező miatt
Minősítési/jóváhagyási célból mindkét fokozat ugyanazon GB/T 2521, IEC 60404-8-7 és ASTM A876 keretrendszer alá esik, így az egyik fokozattal minősített terv jellemzően típusteszttel, minimális dokumentációmódosítással újraminősíthető a másikkal.
Referenciaként kapcsolódó osztályzatok
| Fokozat | Vastagság | Core Loss | Bevonás/eljárás | Kapcsolat ehhez az összehasonlításhoz |
|---|---|---|---|---|
| B27R085 | 0,27 mm | 0,85 W/kg | R, nem{0}}írva | Ugyanolyan vastag, mint a B27R090, kisebb veszteség (prémium) |
| B23R085 | 0,23 mm | 0,85 W/kg | R, nem{0}}írva | Ugyanolyan vastag, mint a B23R090, kisebb veszteség (prémium) |
| B27P090 | 0,27 mm | 0,90 W/kg | P, lézerrel írt | Ugyanaz a specifikáció, mint a B27R090, de a domain-finomított (alacsonyabb tényleges veszteség, nem lágyítás-kompatibilis) |
| B23P090 | 0,23 mm | 0,90 W/kg | P, lézerrel írt | Ugyanaz a specifikáció, mint a B23R090, de a domain-finomított |
| B30R090 | 0,30 mm | 0,90 W/kg | R, nem{0}}írva | A vastagabb alternatíva - gazdaságosabb, de 0,30 mm-nél nehezebb elérni 0,90 |
| 27QG090 | 0,27 mm | 0,90 W/kg | QG (HiB) | HiB-nek megfelelő - magasabb mágneses indukció |
Miért forrás GNEE Steel
A GNEE Steel a B27R090-et és a B23R090-et (valamint a Baosteel, Wuhan Iron & Steel és Shougang szemcseorientált-szilíciumacélok teljes skáláját) malomvizsgálati tanúsítvánnyal, vastagság- és magveszteség-ellenőrzéssel, valamint hasítási/vágási-{-szolgáltatásokkal látja el.
Mérnökeink segíthetnek Önnek:
- Hasonlítsa össze a 0,27 mm és 0,23 mm közötti mérőeszközök tényleges malombizonyítványértékeit, mielőtt elkötelezi magát
- Kereszt-hivatkozás a helyi szabvány ASTM/EN/JIS egyenértékű fokozataira
- Válassza ki a leginkább költséghatékony{0}}minőséget, amely megfelel a transzformátor hatékonysági céljának
- Állítsa be a vágást a pontos szélességre, szabályozott sorja segítségével a rakodósorhoz


Következtetés
A B27R090 vs B23R090 összehasonlítás költség--/
| Kritérium | Győztes | Győztes |
|---|---|---|
| Garantált magvesztés | Nyakkendő | Nyakkendő |
| Tényleges mért magveszteség | B23R090 | |
| Anyagköltség | B27R090 | |
| Halmozási tényező | B27R090 | |
| Gyártási robusztusság | B27R090 | |
| A sebmag alakíthatósága | B23R090 | |
| Alacsony-zajteljesítmény | B23R090 | |
| 60 Hz előny | B23R090 | |
| Elérhetőség / átfutási idő | B27R090 | |
| Izzítási kompatibilitás | Nyakkendő | Nyakkendő |
A legtöbb szabványos elosztó transzformátor projekthez a B27R090 a legjobb egyensúlyt kínálja a garantált teljesítmény, a gyárthatóság és a költségek között. Nagy-hatékonyság, öko-tervezés, nagy teljesítményű vagy 60 Hz-es alkalmazások esetében, ahol a gyakorlatban a 0,90 W/kg-os specifikáció felülmúlása számít, a B23R090 mérhetően alacsonyabb tényleges magveszteséggel és kiváló magas-frekvenciás teljesítménnyel igazolja prémiumát.
Kérjen B27R090 / B23R090 adatlapokat és ingyenes osztályválasztási konzultációt
Töltse le a teljes műszaki adatlapokat mindkét típushoz malomteszt-tanúsítványokkal együtt, és hagyja, hogy mérnökeink segítsenek kiválasztani a transzformátor hatékonysági céljának megfelelő mérőműszert -, beleértve az éves mennyiségre szabott költség/teljesítmény összehasonlítást.
Töltse le az adatlapokat és forduljon mérnökhöz →
Megbízható szilíciumacél szállító transzformátor- és reaktorgyártóknak világszerte.
GYIK
A B27R090 és a B23R090 ugyanaz a minőség, eltérő vastagsággal?
Ugyanaz a gyártó (Baosteel), azonos magveszteség-garanciával (0,90 W/kg), azonos bevonattípussal (R=magas hőálló-, nem-felirattal), és azonos mágneses indukciós osztályúak. Az egyetlen eltérés a névleges vastagságban van: 0,27 mm vs 0,23 mm. A vékonyabb B23R090 azonban jellemzően alacsonyabb tényleges magveszteséget ér el a gyakorlatban.
A 0,23 mm mindig jobb, mint a 0,27 mm?
Nem mindig. Míg a 0,23 mm csökkenti az örvényáram -veszteségét, csökkenti a halmozási tényezőt, növeli a laminálások számát, ~8–15%-kal növeli az anyagköltséget, és érzékenyebb a szerszámozásra és a kezelésre. Költségvezérelt kiviteleknél, ahol a 0,90 W/kg elérése is elegendő, a 0,27 mm a jobb választás. A 0,23 mm-es valódi teljesítményelőnyt biztosít a hatékonyság-kritikus kialakításához, ahol felül akarja múlni a specifikációkat.
Mit jelent az "R" utótag, és számít-e az alkalmazásom szempontjából?
R=magas hőálló-szigetelőbevonat, nem-lézeres írással. Ez azt jelenti, hogy a minőség tolerálja a feszültségmentesítést-a vágás utáni feszültségmentesítő izzítást -, ami kritikus előny, ha a gyártási folyamat magában foglalja a lágyítást is. Ha nem lágyítja, és kisebb veszteségre vágyik, a P-változat (B27P090 / B23P090) lézeres írással további tartomány-finomítási veszteségcsökkentést kínál.
Keverhetem a B27R090-et és a B23R090-et ugyanabban a transzformátormagban?
Nem ajánlott. A mérőeszközök egymásra helyezett magban történő keverése egyenetlen lépcsőzetes-átlapkötéseket, inkonzisztens fluxuseloszlást és változó laminálási számot eredményez, ami megnehezíti az összeszerelést. Válasszon egy mérőeszközt magkialakításonként.
Melyik fokozat jobb a 60 Hz-es transzformátorokhoz?
A B23R090 (0,23 mm) nagyobb előnnyel rendelkezik 60 Hz-en, mint 50 Hz-en, mivel az örvényáram-veszteség a frekvenciával nő, és a vékonyabb mérőeszköz örvényáram-elnyomása értékesebb magasabb frekvencián. A 60 Hz-es észak-amerikai piacokon általában a 0,23 mm-es minőséget részesítik előnyben.
Jogi nyilatkozat: Az értékek a minőségi osztályozásra jellemzőek, és minden tekercsnél ellenőrizni kell őket a malomvizsgálati tanúsítvány alapján. A tényleges mért magveszteség a hőmennyiségtől és a gyártási tételtől függően változhat.

